Статистика та аналітика туризму є однією з фундаментальних умов розвитку сталого туризму і є одним з основних напрямків діяльності Національної туристичної організації України.

Об’єктивна та повна статистика необхідна для оцінки різних аспектів туризму, розробки маркетингових стратегій, забезпечення і вдосконалення державної політики, зміцнення міжвідомчих відносин, оцінки ефективності та дієвості управлінських рішень і вимірювання показників туризму в масштабах національної економіки.

Туристичний барометр України - є детальним аналітичним дослідженням динамики розвитку туристичного сектору, що грунтується на методології національної системи туристичної статистики, яку було розроблено на замовлення Національної туристичної організації України видатними економістами Київського національного торгово-економічного університету відповідно до міжнародних рекомендацій ООН щодо статистики туризму International Recommendations for Industrial Statistics 2008 >>>Туристичний барометр України – це інноваційний формат аналізу і подання статистичної інформації, який є результатом збору і аналізу усіх доступних статистичних даних, які тим чи іншим чином характеризують туризм. Показники Туристичного барометра України відображають аналіз великого об’єму статистичної інформації, яку ми отримали у відповідь на запити до багатьох офіційних джерел: Державної служби статистики України, Державної прикордонної служби України, Національного банку України, Державної податкової служби України, головних управлінь статистики в областях України тощо. При побудові сателітного рахунку було використано дані, зібрані в регіонах України під час опитувань, ініційованих структурними підрозділами органів місцевої виконавчої влади, уповноваженими з питань розвитку туризму. При підготовці Туристичного барометру України враховано численні особливості національного законодавства та існуючої на даний час інформаційної бази.

Створення туристичного барометру стало можливим завдяки наполегливим багаторічним дослідженням кураторці проекту, головному експерту НТОУ з питань статистики туризму – Забалдіній Юлії, а також усім нашим колегам, які взяли участь у розробці методології, роботі зі збору, аналізу і дизайну даних, розробці електронних дашбордів та формуванні Туристичного барометру України: Наталії Роскладці, Андрію Роскладці, Віталіні Мартиновській, Віталію Передерку, Миколі Шаповалу, Наталії Табаці, Івану Воіну та багатьом іншим. Особливий вклад було внесено відділом туризму Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської області та Управлінню туризму та курортів Херсонської області.

Туристична статистика в Україні за 2009-2019 роки
Інфографіка туристичної статистики за 2019 рік
Туристична статистика в Україні за 2020 рік
Інфографіка туристичної статистики за 2020 рік

Дашборди туристичної статистики України
2009-2020 (оновлення від 12.2021)

Увага! Перегляд статистичних дашбордів не оптимізовано для малих екранів мобільних пристроїв.

Контакти:
___________________________

01030 Київ, Рейтарська 19б
phone#1: +38 050 391 39 39
phone#2: +38 067 100 80 70
email: info@nto.ua